Każdy człowiek doskonale wie, jak wygląda zwykły obiad spożywany regularnie przez rodziny mieszkające w naszym kraju. Najczęściej spożywamy go podczas dni wolnych od pracy. Chodzi oczywiście o kotleta schabowego serwowanego z ziemniakami i kapustą zasmażaną. Na nieszczęście, taki posiłek ma w sobie bardzo dużo kalorii, z tego względu nie należy go jeść, jeśli liczymy kalorie. Na szczęście możemy spokojnie zamienić ten posiłek w wartościowy obiad. Jak więc można to uczynić?
w pierwszej kolejności trzeba się zająć kotletem schabowym. Na jego kaloryczność bardzo duży wpływ posiada panierka, która chłonie tłuszcz jak gąbka. Powinniśmy z niej koniecznie zrezygnować. Zamieńmy również zwyczajny schab na mięso z drobiu, które posiada mniejszą ilość kalorii i zawiera sporo białka. Podsmażmy je na niewielkiej ilości tłuszczu lub na specjalnej patelni teflonowej. Nie trzeba obtaczać mięsa w żadnej panierce. Zamiast tego obficie przyprawmy je ostrą papryką i pieprzem. Teraz przejdźmy do gotowania ziemniaków. Musimy je oczywiście ugotować. Wbrew obiegowej opinii takie gotowane ziemniaki wcale nie mają wiele kalorii. To jedynie masło, które do nich dodajemy, wpływa na nie niekorzystnie. Zrezygnujmy zatem z tego tłuszczu, a zamiast tego obsypać ziemniaki zielonym koperkiem. Przygotujmy także sałatkę ze świeżych warzyw. Wykorzystajmy sałatę, pomidory, ogórki oraz szczypiorek. Taka sałatka będzie źródłem korzystnych dla zdrowia witamin i związków mineralnych.
Jeśli przygotujemy sobie właśnie taki dietetyczny obiad, to na pewno zaspokoimy swoje kubki smakowe. W dodatku, zjemy niedużą ilość kalorii, zatem posiłek nie wpłynie niekorzystnie na naszą dietę.