Woda, słońce, ciepły wiatr przyjemnie otulający nasze ciało. Gorący piasek i świeża bryza morska. To kusząca perspektywa szczególnie w środku zimowych miesięcy. Czas urlopu kojarzy się z przyjemnością, błogim wypoczynkiem. Założyć seksowną bikini oraz przyciągnąć wzrok tłumu atrakcyjnych mężczyzn, marzenie każdej kobiety.
Na nasze nieszczęście, nie ma nic za darmo. Atrakcyjna figura, smukłe ciało to godziny ciężkiej pracy. Jesteśmy leniwi oraz pragniemy zazwyczaj iść na skróty. Szukamy wyjścia awaryjnego oraz rozmyślamy nad tym, jakimi metodami można szybko schudnąć bez zbędnego wysiłku.
Alternatywą dla opornych wczasowiczów może być dieta kopenhaska. Jest remedium na odwieczny problem, jak można szybko schudnąć oraz nie popaść w chorobę. Podczas jej trwania możemy zjadać niewielkie ilości warzyw oraz pojedynczy owoc każdego dnia. Korzystny wpływ na przebieg odchudzania ma również pozbawione tłuszczu, gotowane mięso.
Zasadą w żadnym wypadku nie do podważenia jest zakaz podjadania pomiędzy posiłkami. Pory zjadania poszczególnych posiłków są ściśle określone. Pierwszy posiłek powinniśmy zjeść najpóźniej do ósmej, obiad do 14:00, a kolację do osiemnastej. Nasz aktualny tryb życia, skutecznie nam to utrudnia.
Kolejną podstawową reguła jest regularne nawadnianie organizmu. Jest to bardzo istotne, gdyż wraz z tkanką tłuszczową nasz organizm traci wiele witamin oraz minerałów odżywczych. Napojami, które możemy pić bez większych ograniczeń, jest niegazowana woda mineralna, niesłodzona herbata lub nieco rzadziej kawa. Rozwaga oraz stała kontrola lekarska w trakcie trwania diety to najlepsza odpowiedź na pytanie, w jaki sposób można szybko pozbyć się zbędnych kilogramów oraz nie nabawić się efektu jojo.