Pewnie nie przebywa na świecie kobieta, która byłaby w 100 procentach szczęśliwa z tegoż, jak prezentuje się jej figura. Znaczna większość spośród nas myśli, iż winna stracić kilka nadprogramowych kilogramów, żeby w ów sposób czuć się lepiej. W tym przedmiocie regularnie stosujemy po diety, jakie są reklamowane w prasie kolorowej, telewizji albo Internecie.
Jednym spośród najsławniejszych parametrów, na które zwracamy uwagę, kiedy pytamy czy nasza masa znajduje się w normie jest BMI (ang. body mass index). Stanowi to związek wagi prezentowanej w kilogramach do kwadratu wzrostu podawanego w metrach. W Necie potrafimy odkryć niejeden kalkulator BMI, jaki w kilka sekund przeprowadzi w naszym imieniu obliczenia a my sprawdzimy, w jakim przedziale się mieścimy.
Należałoby jednakże zwrócić uwagę na fakt, iż niejednokrotnie waga naszego ciała nie tłumaczy tego, w jaki sposób wyglądamy. Osoby aktywne fizyczne, regularnie trenujące bądź robiące czynność powiązaną ze stałym ruchem, mają sporo mięśni, jakich waga jest większa aniżeli waga tłuszczu. Co za tym idzie, pomimo iż objętościowo będą „mniejsze”, waga może wskazywać coś innego a ze współczynnika BMI będzie wynikało, że posiadają nadwagę.
Jest parę następnych skutecznych metod na to, ażeby stwierdzić czy nasza waga jest w normie. Jedną z modnych jest pozbawienie mniej więcej 100 centymetrów od własnego wzrostu, wówczas osiągamy wynik, jaki winien odpowiadać naszym kilogramom. Najlepiej jednakże byłoby skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu albo z dietetykiem, gdyż sami często zatracamy umiejętność obiektywnego spojrzenia na siebie.