Szukając w czeluściach internetu wiadomości na temat odżywiania oraz ćwiczeń zazwyczaj zalewa nas taka ilość przeczących sobie informacji, że już sami nie wiemy, komu mamy zaufać. Naszą uwagę i zainteresowanie przyciągają też kolorowe reklamy środków wspomagających utratę tkanki tłuszczowej oraz odpłatnych jadłospisów mających działać fenomenalnie. Komu więc wierzyć?
Najlepiej własnemu ciału! Jak schudnąć – najlepiej jedząc. Dobrze skomponowana dieta podzielona na pięć pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia spowoduje, że nasz organizm usprawni swój metabolizm. Mitem jest zakaz jedzenia po godzinie osiemnastej, zwłaszcza dla osób, które kładą się do łóżka zdecydowanie później. Nie powinno się natomiast najadać ciężkostrawnymi potrawami bezpośrednio przed pójściem spać. Do naszej diety powinniśmy dołożyć dużo jarzyn, a także owoców, na przykład: pod postacią sałatek lub shake’ów. Produkty pszenne między innymi: pieczywo i makarony zastąpmy wyrobami z pełnych zbóż, a tłuste, smażone mięsa gotowanymi na parze drobiem i rybami.
Działajmy według swoich potrzeb – jeśli mamy ochotę na jakąś konkretną rzecz to znaczy, że naszemu organizmowi brakuje pewnych składników. Np. chęć na kostkę czekolady wcale nie musi znaczyć, że jesteśmy łasuchami – możemy mieć niedobory magnezu. Należy znaleźć wtedy zdrowy zamiennik obiektu pożądania, w tym wypadki sięgnijmy po migdały albo banana.
Aby mieć wymarzoną sylwetkę nie trzeba wiecznie się głodzić, a jedynie znać podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Dołączając do tego uprawianie sportu mamy gwarantowany przepis na sukces. Wszystko trzeba jednak robić z głową oraz nie popadać w skrajności, dobrze jest więc oddać się pod opiekę doświadczonego dietetyka.