Chcąc nadążyć za zmianami na gruncie obyczajowym, powinniśmy być uważni. Jesteśmy poddawani niekończącej się obserwacji oraz ocenie. Trendy światowe wyznaczają gwiazdy telewizji. Pospolite kobiety także nie mogą pozwolić sobie na zwalnianie tempa. Dzisiaj kobieta pragnąc realizować się, w rolach: matka, żona, pracownik musi być doskonale zorganizowana, a także podejmować działania jednocześnie na wielu polach życia codziennego. Mimo, że brakuję jej czasu na własne potrzeby, nie powinna ich bagatelizować.
Gdy pojawia się problem dodatkowych kilogramów, nie może być bierna, musi natychmiastowo podjąć reakcję. Tylko jak można szybko schudnąć w niedługim czasie. To nie proste zadanie. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest dieta białkowa Dukana. Nie należy do najzdrowszych, ale przynosi szybko zauważalne efekty. W czasie jej trwania przez czternaście pierwszych dni z produktów spożywanych każdego dnia trzeba wyeliminować: chleb, makaron, ziemniaki, rośliny strączkowe, warzywa oraz owoce. Cukrom w każdej postaci mówimy przecz!
Sprzymierzeńcem w osiągnięciu określonego celu są ryby, mięso indycze, pozbawiona tłuszczu wołowinka, a także owoce morza. Nie są zakazane jogurty naturalne oraz białko z kurzych jaj. Ciepłe posiłki muszą być gotowane na parze lub grillowane. Alkohol i niewielkie słodkie chwile zapomnienia są surowo zakazane. W chwilach słabości nie możemy ulegać pokusie. Nie jest to łatwe zadanie. Spacer, bawienie się z psem, rozmowa z przyjaciółmi są jak najbardziej zalecane. Odwracają uwagę od ulubionych słodkości. Silna wola to klucz do schudnięcia. Nie zapominaj o tym, że na efekty Twojej pracy trzeba nieco poczekać. Cierpliwości one na pewno przyjdą.