Zgrubiałe fałdy na skórze, nazywane cellulitem, spędzają sen z powiek bardzo wielu kobietom. Co można zrobić, by dokładnie i błyskawicznie pokonać cellulit? Odpowiedź niestety nie jest zbyt optymistyczna, dlatego, że błyskawiczna metoda niestety nie istnieje. Walka z cellulitem jest zazwyczaj długa i wyczerpująca. Dobrze jest jednak nie zapominać, że skórka pomarańczowa (zamienna nazwa cellulitu) nie powstaje znikąd. Tworzy się ona niezbyt szybko, przez długi czas. Istotne, aby nie ignorować cellulitu i tak szybko jak to możliwe podjąć działania, mające jako cel jego zlikwidowanie. Czym bardziej dynamiczna reakcja, tym prościej i szybciej można zlikwidować skórkę pomarańczową.

Sposoby na cellulit
Różnych metod walki ze cellulitem jest bardzo dużo. Różnią się one jednak pod wieloma różnymi względami. Absolutnie najprościej jest podzielić je na trzy rodzaje. Pierwsza grupa to są zestawy ćwiczeń na cellulit, kolejna to zabiegi kosmetyczne lub lekarskie, a trzecia to metody amatorskie.

Zwalczanie cellulitu w domu
Jeśli chodzi o to, co można wykonać samemu w domu, to wachlarz zabiegów jest bardzo duży. Przede wszystkim, powinno się wykonywać różnego rodzaju zabiegi złuszczające zrogowaciały naskórek. Należy wykorzystywać w nim substancje, które zwiększają przepływ krwi. Należy do nich między innymi sól morska, a także kawa. Dodatkowo, skuteczne okazują się masaże partii ciała, w których występuje cellulit. Stosuje się w nich także specjalne przyrządy lub rękawice. Powierzchnia przyrządu, którym przeprowadza się zabieg powinna być szorstka, aby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeżeli chodzi o inne amatorskie metody na redukowanie cellulitu, to nie sposób jest nie wspomnieć o soku z cytryny, którego regularne spożywanie przynosi bardzo dobre wyniki.

Ćwiczenia na cellulit
Jeśli chodzi o zestawy ćwiczeń, to ich rodzaj zależy najczęściej od tego, w którym dokładnie miejscu ciała pojawił się cellulit. Nieco inne ćwiczenia wykonuje się, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na udach, a inne gdy na przykład na pośladkach. Zupełnie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast przydatny w przypadku, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na przykład na ramionach. Przykładowo, w przypadku pojawienia się skórki pomarańczowej na pośladkach, skuteczne mogą być zwyczajne przysiady. Najlepiej jest jednak wykonywać je trzymając w dłoniach hantle o niezbyt dużej wadze.

Zabiegi kosmetyczne
Zabiegi kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na skórkę pomarańczową. Ich cena jest bowiem wysoka, a dodatkowo mogą one być niekorzystne dla zdrowia. Zabiegi tego typu są jednak zazwyczaj bardzo skuteczne. W gabinetach wykonuje się takie zabiegi jak mezoterapia, czy procedura usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.
Cellulit można zwalczyć, jednak niebagatelne znaczenie ma konsekwencja w tej walce, oraz szybka reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.