Zestresowanie, dolegliwości związane z bólem mięśni i głowy – te przypadłości dotyczą praktycznie każdego z nas. Prawda jest taka, że cierpimy na chroniczny brak wolnego czasu, nie mamy szans na wypoczynek. Jak sobie pomóc? Warto raz na jakiś czas zaaplikować sobie chwilę relaksu w profesjonalnym salonie masażu.

Ukoi nerwy, rozluźni mięśnie…
Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny korzystnie wpływa nie tylko na nasz organizm, ale także umysł. Redukuje poziom stresu, przywraca właściwe krążenie krwi, rozluźnia zbyt mocno napięte mięśnie. Wspiera także nasz metabolizm. Po dobrze zrobionym masażu relaksacyjnym czujemy się całkowicie odprężeni i zregenerowani.

Jak prawidłowo przygotować się do masażu?
Jakiś czas przed zabiegiem zrezygnujmy ze zbyt ciężkostrawnych posiłków. Pijmy za to więcej wody, możemy też wybrać delikatne herbatki ziołowe. Z ich wsparciem organizm szybciej pozbędzie się toksyn.

Przed tym jak udamy się do gabinetu poinformujmy pracowników o:
– chorobach skóry,
– ranach,
– alergiach,(Jest to wyjątkowo ważna informacja, ponieważ w czasie masażu relaksacyjnego używa się różne olejki. Niektóre z nich mogą być silnymi alergenami.)
– ciąży.

Dzięki temu osoba wykonująca zabieg będzie w stanie zastosować właściwą technikę masażu. Z tego typu zabiegów mogą korzystać osoby w różnym wieku, również kobiety w ciąży, jednak, gdy mamy jakieś zastrzeżenia można zasięgnąć poradę specjalisty.

Stan relaksu
Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny spowoduje zupełne rozluźnienie mięśni, Przez to po tego typu zabiegu bardzo trudno jest zapanować nad własnym ciałem. Po odbyciu wizyty w gabinecie masażu raczej nie jest wskazane planować intensywnych ćwiczeń fizycznych albo też innych zadań, które pobudzą w nas uczucie stresu.