W momencie gdy postanowisz zrewolucjonizować swój obecny sposób życia na bardziej zdrowy, z całą pewnością chciałabyś wiedzieć w jaki sposób możesz oszacować obecny stan Twojego organizmu. W przypadku gdy na przykład nigdy nie należałaś do grona przesadnie chudych ludzi a wręcz przeciwnie, przytrafiło Ci się borykać ze zbędnymi kilogramami, warto abyś poznała swój wskaźnik masy ciała.
Czym jest BMI? Body Mass Index, czyli inaczej wskaźnik masy ciała to bardzo proste narzędzie, które w niezwykle szybki sposób pozwoli Ci określić, w jakim punkcie znajdujesz się na kontinuum rozciągającym się pomiędzy skalami niedowaga – nadwaga 3 stopnia.
Jak można poznać BMI? Możesz obliczyć je samodzielnie lub przy pomocy kalkulatorów wskaźnika masy ciała dostępnych online. Wystarczy, iż znasz informacje na temat swojej wagi wyrażonej w kilogramach oraz wzrostu wyrażonego w metrach. Jedyne, co musisz zrobić, to dzielenie wagi ciała (w kilogramach) przez wzrost ( wyrażony w metrach) podniesiony do kwadratu, a rezultat, który otrzymasz to właśnie wskaźnik masy ciała który informuje o tym, czy masa Twojego organizmy jest właściwa w stosunku do Twojego wzrostu. Jest to niezmiernie funkcjonalne narzędzie, które niesamowicie usprawnia odchudzanie.
Powinnaś jednak pamiętać o tym, iż rezultat określony przez kalkulator internetowy nie zastąpi sprawdzonej informacji o jakości Twojego ciała, ponieważ pomiar BMI nie bierze pod uwagę wielu pobocznych czynników, które mogą na niego w rozmaity sposób wpływać. Klasyfikacja występuje tutaj jedynie na podstawie obliczenia stosunku wagi ciała do wzrostu, która to informacja, choć przydatna, bardzo często okazuje się nie do końca niewystarczająca.