Idealna figura to marzenie wielu kobiet. wyrzeźbiony brzuch przyciąga wzrok mężczyzn. Jednak nie każda kobieta uzyskuje ten efekt bezwysiłkowo. Niektóre obdarzone przez matkę naturę odrobinę wolniejszym metabolizmem mają trudności z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Chcąc im pomóc wymyślono dietę kopenhaską.
Dieta ta to bardzo restrykcyjny i wymagający plan odżywiania. Polega on na rygorystycznym przestrzeganiu godzin przyjmowania pokarmów i piciu minimów dwóch litrów płynów dziennie. Każda książka kucharska traktująca o dietetyce i poruszająca tematykę diety kopenhaskiej poleci spożywanie bardzo dużej ilości zielonych warzyw. Jednakże ten sposób odżywiania przeznaczony jest jedynie dla osób absolutnie zdrowych. Dodatkowo nie wolno go stosować dłużej niż trzynaście dni. Później przestrzeganie go może stać się groźne dla zdrowia ludzkiego. Jedną z największych zalet diety kopenhaskiej jest to, że większość potraw wchodzących w jej skład jest niezmiernie mało skomplikowanych do wykonania. Dodatkowo spadek niechcianych kilogramów osiągany dzięki diecie kopenhaskiej jest dosyć prędki oraz bardzo łatwy do zaobserwowania. Pomaga ona przyspieszyć przemianę materii i odmienić codzienne nawyki żywieniowe. Wada jest taka, że jest ona też uboga w składniki pokarmowe i witaminy co czyni ją obciążająca dla organizmu. Często występuje też efekt jo- jo.
Marzenie o płaskim brzuchu nie jest wcale nieosiągalne dla osób o powolnej przemianie materii. Wybór właściwego sposobu odżywiania pozwoli na urzeczywistnienie go i cieszenie się piękną sylwetką. Warto jednak pamiętać, że dieta nie jest zabawą i stosowanie jej bez konsultacji dietetycznych, może spowodować poważne konsekwencje zdrowotne.