Reklamy w telewizji przekonują nas, że po zastosowaniu danego produktu pielęgnacyjnego będziemy szczuplejsze lub będziemy wyglądać młodziej. Czy można im wierzyć?

Nie ulega wątpliwości, że sprzedaż kosmetyków utrzymuje się cały czas na bardzo wysokim poziomie. Kobiety chcą wierzyć, że dane produkty działają i kupują je na okrągło. Robią tak nawet w momencie, gdy nie widzą żadnych efektów. Dlaczego tak się dzieje? Otóż kosmetyki to nie tylko sposób na walkę z niedoskonałościami i upływem czasu. Jest to również sposób na rozpieszczenie siebie i przygotowanie sobie odstresowującego rytuału.

Wszystko w produktach do pielęgnacji ciała ma przyciągać klientów. Począwszy od opakowania, a na zapachu i konsystencji kończąc. Kolorowe buteleczki i słoiczki z wizerunkiem owoców, roślin i innych składników przyciągają wzrok. Estetyczne opakowania ładnie wyglądają na półce w łazience. Dają również wrażenie luksusu i przez to bardzo poprawiają nastrój. Efekt potęguje wysoka cena. Jeżeli stać nas na wydanie kilkuset złotych na jeden krem do twarzy, to znaczy że jesteśmy zamożne i w przeciwieństwie do innych ludzi, możemy korzystać z prestiżowych kosmetyków.

Czy jednak drogie kremy i balsamy gwarantują piękno? Czy składane przez producentów obietnice są dotrzymywane? Tutaj zdania są podzielone. Zwolennicy luksusowych marek twierdzą, że płaci się za innowacyjne technologie i mało dostępne składniki. Inni są zdania, że wygórowana cena związana jest z marką i kosztownymi kampaniami reklamowymi. Obie strony na pewno mają trochę racji. Z jednej strony więcej pieniędzy, to większe nakłady na badania nad składnikami i ich działaniem. Z drugiej strony wynajęcie światowej sławy gwiazdy do występu w spocie reklamowym wymaga zapłacenia ogromnej gaży.

Drogie, luksusowe kosmetyki na pewno są dobrej jakości. Dotyczy to produktów do makijażu, balsamów nawilżających do ciała i kremów do twarzy. Kobiety kupują je, by poprawić sobie nastrój oraz by mieć pewność, że stosują przebadane, sprawdzone produkty. W końcu nie jest tajemnicą, że uroda jest dla większości pań bardzo ważna. Nie można jednak zapominać o tym, że kosmetyki działają powierzchownie. Nasza skóra zbudowana jest z wielu warstw i produkty przeznaczone do jej pielęgnacji mają wpływ tylko na te najbardziej zewnętrzne. Składniki z kremów działają płytko. Jest to zrozumiałe – funkcją skóry jest ochrona organizmu przed przedostawaniem się do niego obcych substancji.

Jak zatem trwale i skutecznie poprawić wygląd skóry? Można to osiągnąć poprzez zdrowe odżywianie. Jedzenie dużej ilości owoców i warzyw gwarantuje dostarczanie organizmowi dużych dawek witamin i mikroelementów. Odbudowują one skórę od wewnątrz. Bardzo ważne jest także prawidłowe nawodnienie ciała. Gdy pijemy za mało skóra staje się szorstka i sucha. Przy wystarczającym nawodnieniu jest sprężysta i elastyczna. Osoby dbające o zdrową dietę mają ładną, promienną skórę o jednolitym kolorycie. Warto zadbać o wartościowe jedzenie, ponieważ wpłynie ono na nasz wygląd dużo bardziej, niż drogie kremy.