Każdy najprawdopodobniej spotkał się kiedyś ze słowem cellulit. Inne określenia to skórka pomarańczowa oraz lipodystrofia. Czym w zasadzie jest i jak się przejawia cellulit? Jest to występowanie tkanki tłuszczowej w nieodpowiednim miejscu, oraz w niewłaściwej formie. W wyniku tego, skóra w rejonie występowania cellulitu jest bardzo pofałdowana. Cellulit to duży problem natury estetycznej dla wielu kobiet. Wedle niektórych szacunków, aż do 90% z nich musi zmagać się ze skórką pomarańczową.

Komu grozi występowanie cellulitu?
Wśród społeczeństwa funkcjonuje przekonanie, że występowanie cellulitu grozi zdecydowanie najczęściej kobietom otyłym. Jest to jednak błędne przekonanie, dlatego, że może się on pojawić zarówno u osób z nadwagą, jak i u tych zupełnie szczupłych. Mimo, że lipodystrofia nieczęsto występuje w okresie dojrzewania, to jednak z jej powodu cierpią zarówno młode jak i starsze kobiety.

Jak pozbyć się cellulitu?
Sprawą najważniejszą w walce ze skórką pomarańczową jest prowadzenie odpowiedniego stylu życia. Co jest kluczem do sukcesu? Najpewniej nikogo nie zdziwi, że przede wszystkim są to dobrze dopasowana dieta oraz zwiększona aktywność fizyczna. Te dwa czynniki są zdecydowanie niezbędne, jeśli zależy nam aby utrzymać skórę w dobrym stanie. Jeśli chodzi o dietę, to najistotniejszym jej składnikiem, jest, w tym przypadku, błonnik.
Poza tym, poza odpowiednim odżywianiem i aktywnością fizyczną, powinno się także prawidłowo dbać o swoją skórę. Konsekwentne balsamowanie ciała sprawi, że najprawdopodobniej uda się uniknąć powstania cellulitu, lub pozbyć się go, jeżeli już zdążył się pojawić.

Bardziej zaawansowane metody walki z cellulitem.
Czasami może być tak, że pomimo stosowania dopasowanej diety, systematycznych treningów oraz nawilżania i natłuszczania ciała, w dalszym ciągu nie wiesz w jaki sposób możesz pozbyć się cellulitu. Gdy nic nie pomaga, powinno się zastanowić nad bardziej inwazyjne metody.
Istnieje co najmniej kilka zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki lub też przez lekarzy. Pierwszym z nich jest endermologia. Zabieg ten ma za cel wzmocnienie skóry, a także usunięcie obrzęku podskórnego.
Do pozbycia się cellulitu stosuje się również ultradźwięki. Procedury podczas których się je wykorzystuje polegają na zniszczeniu cząsteczek tłuszczu.
Następny zabieg to mezoterapia. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu do skóry odpowiednich substancji. Warto zauważyć, że tę metodę stosuje się tylko w połączeniu z innymi sposobami walki z cellulitem.
Poza tym, laser jest nierzadko wykorzystywany do poprawienia kondycji skóry. Dzięki zabiegom laserowym skóra staje się widocznie bardziej sprężysta i wolna od niechcianego cellulitu.
Zabiegi mogą skutecznie zredukować cellulit, jednak należy pamiętać o ich ograniczeniach. Ich największą wadą jest dosyć wysoka cena.